Sponsorlu Bağlantılar
Tarım ve Ziraat Bilgi Bankası

2018 yılı Anaç manda yetiştiriciliği desteklemesi başvuru şartları

2018 yılı Anaç manda yetiştiriciliği desteklemesi nasıl alınır

Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği bulunan illerde birliğe üye olma şartıyla birlikler, üye olma şartlarını taşımayanlar ile birlik bulunmayan illerde ise il/ilçe müdürlüğü aracılığıyla başvurusu olan ve hayvanları Türkvet?e kayıtlı yetiştiriciler yılda bir kez olmak üzere hayvan başına anaç manda desteklemesinden yararlandırılır. Anaç manda desteğinden yararlanacak olan yetiştiricilerde sayı şartı aranmaz.
a) Anaç manda desteklemesinden faydalanacak yetiştiricilerin; işletmeleri ve anaç mandaları Türkvet veri tabanına 31/12/2015 tarihinde kayıtlı olmalıdır.
b) Anaç mandaların Türkvet kayıt sisteminde desteklemeye müracaat eden işletmeye geliş tarihi 1/10/2015 tarihinden önce olmalıdır.
c) Anaç manda desteklemesinde, farklı illerde aynı yetiştiriciye ait işletmeleri bulunanlar için işletmelerin bulunduğu illerde yetiştiricinin müracaatı ile hayvanların Veteriner Sağlık Raporu ile sevki bulunması şartıyla, Türkvet kayıtlarına göre işletmeye geliş tarihi; nakli yapılan hayvanların bulunduğu işletmedeki tarih ile gittiği işletmedeki süre birleştirilerek belirlenir. Mevcut durum, işletme sahibinin dilekçesi dikkate alınarak il müdürlükleri arası yapılacak yazışmalar doğrultusunda karara bağlanır.
ç) Yetiştiriciler, işletmelerindeki anaç mandalar ile ilgili desteklemeye esas kayıtlarının 31/12/2015 tarihine kadar Türkvet?te güncellenmesinden ve belirtilen zaman aralıklarında başvuru yapmaktan sorumludur.
 

Yorum Yazın


Sponsorlu Bağlantılar

Bizi Takip Edin...
Site İçi Arama